Bariery drogowe służą do oznaczenia dróg i wytyczania ścieżek oraz utrzymywania bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Solidne barierki drogowe doskonale sprawdzają się do odgrodzenia ruchliwych odcinków dróg od chodników dla pieszych. Z powodzeniem sprawdzają się w okolicach wiaduktów, nasypów lub ścieżek rowerowych. Zazwyczaj wykonywane są ze stali nierdzewnej, stali ocynkowanej lub stali ocynkowanej i malowanej. Powinny być widoczne z dużej odległości przez wszystkich uczestników ruchu drogowego. Dzięki barierom drogowym minimalizujemy ryzyko wypadków.
Drogowe bariery ochronne – w trosce o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego
Drogowe bariery ochronne organizują ruch drogowy. Stawiane są w miejscach, w których przejechanie, bądź przejście poza krawędź ciągu jezdnego stanowi zagrożenie. Barierki drogowe dzielą się na te z poprzeczką i bez. Bariery z poprzeczką wykorzystywane są na drogach rowerowych, parkingach i przy chodnikach. Zazwyczaj możemy je także spotkać w okolicy boisk, placów zabaw, szkół i przedszkoli. Barierki stalowe, które nie posiadają poprzeczki, stawiane są na ulicach rzadziej uczęszczanych przez pieszych.
Drogowe bariery ochronne – element współczesnej architektury miejskiej.
Barierki drogowe to nie tylko bezpieczeństwo. Są one także elementem krajobrazu miejskiego, a więc ich styl musi pasować do otoczenia. Podnoszą walory estetyczne miasta i pomagają organizować przestrzeń. Barierki drogowe są dopasowywane do projektu i możliwości ich montażu w konkretnym miejscu. Dzięki różnorodnym stylom i bogatej ofercie jakie daje nam współczesny rynek, barierki z powodzeniem wykorzystywane są na starówkach, w centrach miast, a także w miejscach otoczonych nowoczesnymi biurowcami. Do wyboru jest mocowanie do przykręcenia i wbetonowania – wszystko zależy od możliwości konkretnego miejsca.
Najnowsze komentarze